Hindistan, Çin sınırında faaliyet göstermek üzere İsrail İHA'ları satın aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Hindistan, Çin sınırında faaliyet göstermek üzere İsrail İHA’ları satın aldı

Abone Ol 

Hindistan ordusu, Çin ile olan ihtilaflı sınırı boyunca gözetleme faaliyetlerini arttırmak üzere altı adet İsrail yapımı insansız hava sistemi satın aldığını duyurdu.

The Hindu’nun kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Hindistan Ordusu ve Hindistan Deniz Kuvvetleri’nin önümüzdeki yılın başlarında ikişer adet Hermes 900’ü, Hindistan Hava Kuvvetleri’nin ise aynı dönemde iki adet Heron MK2’yi teslim alması bekleniyor.

Haberde ayrıca; dört adet MK2 geçen yıldan bu yana Hindistan Ordusu’nda operasyonel durumda olduğu belirtildi.

Hermes 900

Hermes 900 silahsız orta irtifa uzun dayanıklılık sistemi, gözetleme ve istihbarat toplama dahil 450 kilogram faydalı yüke sahiptir.

Dahili görüntüleme sensörleri geniş bir alanı sürekli olarak tarar ve gerçek zamanlı olarak görüntü ve video yakalamasına olanak tanır.

Her türlü hava koşulunda görev yapabilen sistem, düşük görüş koşullarında iniş ve kalkış yapabilirken 36 saatlik dayanıklılığa ve 30,000 feet’lik bir hizmet tavanına sahiptir.

The Hindu’nun haberine göre Hindistan Ordusu, yeni sistemleri keşif ve gözetlemenin yanı sıra savaş helikopterleriyle birlikte kullanmayı planlıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close