Güney Kore yeni saldırı denizaltısı için sözleşme imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore yeni saldırı denizaltısı için sözleşme imzaladı

Abone Ol 

Koreli gemi üreticisi Hanwha Ocean, Güney Kore Donanması için son teknoloji ürünü 3.600 tonluk bir saldırı denizaltısının inşasına başlamak üzere yaklaşık 1 milyar dolarlık yeni bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma kapsamında Güney Kore merkezli savunma sanayi üreticisi Hanwha Ocean, Changbogo-III Batch-II programının bir parçası olarak üçüncü ve son denizaltının geliştirilmesine başlayacak.

Diğer iki Changbogo-III sınıfı denizaltının inşasına 2021 yılında başlamış olan savunma üreticisi, Nisan ayında Hanwha Group’a katılmasından bu yana ilk denizaltı projesine imza attı.

Hanwha Ocean tarafından verilen bilgilere göre, denizaltıların inşasının 2029 yılında tamamlanması, ardından iki yıllık bir test aşamasından sonra 2031 yılında Güney Kore ordusuna teslim edilmesi bekleniyor.

Lityum-iyon bataryalarla birlikte havadan bağımsız tahrik (AIP) sistemine sahip olan denizaltılar, tahrik gürültüsünü önemli ölçüde azaltarak dizel-elektrikli denizaltılar için yeni bir ölçüt oluşturmaktadır.

Hanwha Ocean tarafından verilen bilgilere göre ayrıca, öngörülen denizaltılar, en son sonar sistem teknolojisi de dahil olmak üzere gelişmiş tespit ve hedefleme kabiliyetlerine sahip gelişmiş bir savaş sistemi ile donatılacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close