Güney Kore ve Boeing'den, ortak istihbarat İHA'sı üretmek için anlaşma - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore ve Boeing’den, ortak istihbarat İHA’sı üretmek için anlaşma

Abone Ol 

Kore Savunma Edinim Programı İdaresi (DAPA), ABD’li savunma devi Boeing ile yüksek irtifa ve uzun dayanıklılığa sahip, istihbarat İHA’ları geliştirilmesine odaklanan ortak bir araştırma girişimi başlattığını açıkladı.

ABD merkezli Defence Express tarafından verilen bilgilere göre; DAPA ve Boeing yetkilileri şirketin Washington’daki merkezinde bir araya geldi ve yeni prohe hakkında sözleşme imzaladı.

İşbirliği, Boeing’in tasarım ve insansız teknoloji alanındaki uzmanlığından yararlanmayı amaçlarken, Koreli şirketlerin gelişmiş uçakların üretiminden sorumlu olmasını hedefliyor.

Proje için belirli uçak modelleri henüz kesinleşmemiş olsa da, her iki taraf da Kore ordusu tarafından kullanılan Boeing’in mevcut uçaklarının bakımı, onarımı, revizyonu ve yükseltilmesi konusunda işbirliği yapmayı kabul etti.

Bu işbirliği, Kore’nin F-15K savaş uçakları, E-737 erken uyarı ve kontrol uçakları ve AH-64E Apache saldırı helikopterleri gibi Boeing yapımı uçakları mevcut kullanımına ekleniyor.

Görüşmeler kapsamında ayrıca, Washington’daki ABD Deniz Sistemleri Komutanlığı’nda savunma sektöründe daha derin bir işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan görüşmeler yapıldı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close