Güney Kore, Ukrayna'ya yeni bir askeri destek paketi gönderecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore, Ukrayna’ya yeni bir askeri destek paketi gönderecek

Abone Ol 

Güney Kore Milli Savunma Bakanlığı, Güney Kore’nin Rusya’nın işgaline karşı Kiev’i savunması için bir sonraki yardım diliminin bir parçası olarak Ukrayna’ya iki adet K600 “Rhino” mayın temizleme aracı göndereceğini duyurdu.

Güney Kore Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Hükümetimizin kısa bir süre önce Ukrayna’ya halihazırda sağlanmış olan eski mayın dedektörlerine ek olarak en kısa zamanda iki engel temizleme aracı sağlama yönünde karar aldı” ifadelerini kullandı.

Güney Kore Devlet Başkanı Yun, Mayıs ayında Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenen G7 zirvesinde, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’e mayın temizleme ekipmanı da dahil olmak üzere ölümcül olmayan mallar ve savaş sonrası yeniden yapılanma yardımı sağlama sözü vermişti.

K600 ölümcül bir silah olmamasına rağmen gerektiğinde düşman savunmasını aşmak için kullanılabiliyor ve bu da onu Güney Kore’nin Ukrayna’ya sağladığı en güçlü araç yapıyor.

Özellikler

K600 “Rhino” son derece hareketli ve ağır zırhlı bir mayın tarama ve engel aşma sistemidir. Muharebe mühendisliği aracı, manevra gücüne ayak uyduracak hız ve kabiliyete sahipken, muharebe mühendislerinin hareket kabiliyetini ve beka kabiliyetini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close