Güney Kore, ABD Ordusu için yeni bir insansız kara aracını test edecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Güney Kore, ABD Ordusu için yeni bir insansız kara aracını test edecek

Abone Ol 

Güney Koreli savunma şirketi Hanwha Aerospace yaptığı açıklamada, ABD Savunma Bakanlığı’nın şirketin insansız aracının ABD topraklarında ABD Deniz Piyadeleri tarafından kullanılmak üzere test edilmesini kabul ettiğini duyurdu.

Güney Kore savunma sanayi kuruluşu Hanwha’nın Arion-SMET kod adlı kara aracının üç hafta süreyle Hawaii’deki ABD Deniz Piyadeleri eğitim sahasında test edileceğini açıkladı.

2 ton ağırlığındaki Arion-SMET, silahların taşınması, yaralıların tahliyesi ve yakın muharebe desteği de dahil olmak üzere piyade operasyonlarını desteklemek için üretildi.

Otonom arazi navigasyonu ve iletişim arızası durumunda bir yön bulma cihazı içeren araç, keşif veya gözetleme operasyonları için uzaktan kontrol edilebilir veya otonom olarak çalıştırılabilir.

Washington, 1980’den bu yana test programı aracılığıyla yabancı kaynaklı ürünleri tedarik etmek için 5 milyar dolardan fazla harcama yaptı.

İlk kez Koreli bir firma tarafından üretilen bir insansız silah sistemi ABD’de test edilecek ve tedarik sözleşmesi potansiyeli taşıyacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close