Fransa ve Ukrayna, 16 yeni savunma sanayi anlaşması imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Fransa ve Ukrayna, 16 yeni savunma sanayi anlaşması imzaladı

Abone Ol 

Fransa Savunma Bakanlığı, Fransız ve Ukraynalı savunma şirketleri arasında 16 anlaşma imzalandığı açıkladı.

Fransa merkezli yayın organlarından Le Figaro gazetesi tarafından verilen bilgilere göre; Ukrayna’ya yapılan askeri yardımları ve olası savunma işbirliklerini Ukraynalı muhatapları ile görüşen Fransa Savunma Bakanı Lecornu, Fransız ve Ukraynalı savunma şirketleri arasında 16 anlaşma imzalandığı açıkladı.
La Figaro gazetesi, Lecornu’nun Ukrayna’yı ziyareti sırasında Fransa savunma sanayisinden 20’ye yakın şirket temsilcisinin bakana eşlik ettiğini belirtirken, Ukrayna’ya daha fazla silah satmak isteyen Fransız savunma şirketleri için bu gezinin iyi bir fırsat olduğunu yazdı.
Fransız Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Sebastien Lecornu’nun Kiev ziyareti sırasında Fransız ve Ukraynalı üreticiler arasında yaklaşık 16 anlaşma imzalandı.” ifadeleri kullanıldı.
Le Figaro gazetesi tarafından verilen bilgilere göre; anlaşmalar çerçevesinde zırhlı obüsler, zırhlı personel taşıyıcılar,mobil sistemler ve yedek parçaların üretileceği belirtilirken, ayrıntıların önümüzdeki günlerde Fransız Savunma Bakanlığı tarafından açıklanacağı belirtildi.
Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close