Finlandiya ve İsveç, "Ortak zırhlı araç programı" anlaşması imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Finlandiya ve İsveç, “Ortak zırhlı araç programı” anlaşması imzaladı

Abone Ol 

Finlandiya,  askeri araç sistemleri ve ilgili yetenekler tedarik etmek üzere İsveç ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı. 

Finlandiya medyasında yer alan bilgilere göre iki ülke arasındaki Ortak Zırhlı Araç Sistemi stratejik ortaklığı, Finlandiya Savunma Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı ve İsveç Savunma Malzeme İdaresi tarafından gerçekleştirildi.

Verilen bilgilere göre iki ülke arasında imzalanan anlaşma, ihtiyaç duyulan askeri araçlar ve malzemeleri ile ilgili satın alımlarındaki bütçe maliyetlerini düşürecek ve her iki ülkenin de ortak askeri tedarikini artıracak.

Anlaşma kapsamında her iki ülke de taktik arazi, zırhlı ve hafif araçları içerebilen kara tabanlı sistemler satın alacak.

Verilen bilgilere göre seçenekler arasında kar motosikletleri, muharebe tankları, piyade savaş araçları, ana muharebe tankları, kamyonlar, mobil el bombası fırlatıcıları ve diğer mobil topçu sistemleri yer alıyor. 

İki ülke arasındaki Ortak Zırhlı Araç Sistemi programı, savaş, barışı koruma ve insani yardım görevleri için konuşlandırılabilen bir silahlı araç ailesi geliştirme hedefi ile hareket edecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close