Elbit Systems yeni nesil insansız hava aracı sistemini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Elbit Systems yeni nesil insansız hava aracı sistemini tanıttı

Abone Ol 

İsrail merkezli savunma sanayi üreticisi Elbit Systems, “insansız hava sistemlerindeki en son yenilik” olarak tanımladığı Hermes 650 Spark’ın lansmanını gerçekleştirdi.

İsrail merkezli savunma sanayi üreticisi Elbit Systems, Hermes insansız hava racı ailesinin bir parçası olan, yeni taktik insansız hava aracının lansmanını gerçekleştirdi.

Elbit Systems Aerospace Genel Müdürü Yoram Shmuely şirketin, teknolojik sınırları zorlama ve küresel ortaklara olağanüstü yetenekler sunma konusundaki kararlılığını vurgulayarak Hermes 650 Spark’ı bir dönüm noktası olarak tanımladı.

Defence blog tarafından verilen bilgilere göre Hermes 650 Spark, kara, hava ve deniz dahil olmak üzere çeşitli operasyonel alanlarda olağanüstü dayanıklılık, çok yönlülük ve uygun maliyetli performansa sahip.

Orta irtifa ve uzun dayanıklılık kabiliyetlerine sahip olan Hermes 650 Spark, olağanüstü faydalı yük kapasitesi, artırılmış menzil, uçuş hızı, dayanıklılık ve operasyonel verimlilik sunuyor.

Aralarında askeri, iç güvenlik ve sivil uygulamaların da bulunduğu çeşitli operasyonel ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanan Hermes 650 Spark, tam yakıt kapasitesinde 120 kg’a kadar faydalı yük taşıyabilmektedir.

Sistem ayrıca, yüksek kaliteli elektro-optik bir radara ve 24 saate kadar uçuş dayanıklılığına sahiptir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close