Elbit Systems ve Avustralya arasında yeni Skylark İHA sözleşmesi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Elbit Systems ve Avustralya arasında yeni Skylark İHA sözleşmesi

Abone Ol 

Avustralya Ordusu, ABD merkezli savunma sanayi kuruluşu Elbit Systems ile Skylark I LEX insansız hava sistemleri (UAS) tedarik etmesi için bir sözleşme imzaladı.

Elbit Systems’in yaptığı açıklamaya göre Avustralya Ordusu’na telim edilecek dronlar, çeşitli görevleri desteklemek için elektro-optik ve otomatik bağımlı gözetleme-yayın (ADS-B) sistemleriyle donatılacak.

Elbit Systems yöneticisi Paul McLachlan; “Bu sözleşme, Avustralya Savunma Kuvvetleri’ne yönelik teklifimizi genişleterek ivme kazandığımız ve ayrıca ülkede geliştirilmekte ve kullanılmakta olan mürettebatsız ve otonom sistem yeteneğimizin büyümesi anlamına geliyor. Bu hem Avrupa savunması hem de Avustralya için harika bir haber.”  açıklamasında bulundu. 

Skylark Drone

Elbit Systems tarafından üretilen Skylark’ı, görev odaklı ve sezgisel bir insan-makine arayüzüne sahiptir ve tamamen otonom, elektrikle çalışan bir İHA’dır.

40 kilometrelik (25 mil) menziline sahiptir ve bu özellik askeri standartlar açısından bu İHA’ları gözetleme, keşif ve kuvvet koruması için etkili kılmaktadır.

Ek olarak Skylark’lar gelişmiş görüntü işleme yeteneklerine sahiptir ve gece gündüz yüksek kaliteli video transfer özelliği sunabilir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close