Elbit, ABD Ordusuna havan sistemleri tedarik edecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Elbit, ABD Ordusuna havan sistemleri tedarik edecek

Abone Ol 

 Elbit Systems, 12 Eylül’de ABD’deki yan kuruluşu Elbit Systems of America LLC’ye 120 mm’lik havan sistemleri sağlamak üzere maksimum potansiyel değeri yaklaşık 49 milyon dolara kadar olan bir Süresiz Teslimat/Belirsiz Miktar ( Indefinite Delivery/Indefinite Quantity, ID/IQ) sözleşmesi kazandığını duyurdu.

Sözleşme, beş yıllık bir süre içinde Fort Worth, Teksas’ta yürütülecek. Bu ID/IQ sözleşmesi kapsamında, iki yıllık bir süre boyunca yürütülmek üzere yaklaşık 10 milyon dolarlık bir ilk teslimat şartı koyulmuştur.

23 Kasım 2016’da Elbit Systems, ABD’deki yan kuruluşu Elbit Systems of America’ya havan silah sistemlerinin üretimi için bir ID/IQ sözleşmesi verildiğini duyurdu. Maksimum değeri yaklaşık 103 milyon dolara kadar olan sözleşme, beş yıllık bir süre içinde gerçekleştirilecekti. Şirket için önemli olmayan bir miktarda ilk satınalma siparişi zaten verilmişti. Elbit Systems of America, New York’taki ABD Ordusu Watervliet Arsenal (WVA) ile bir Mutabakat Zaptı (Memorandum of Understanding, ‘MOU’) imzaladı.

Elbit Systems of America’nın İcra Kurulu Başkanı Raanan Horowitz, “Askerlerimiz operasyonel etkinliklerini artıran ve mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı gerekli hassasiyet ve esnekliği sağlayan havan silah sistemleri sağlayarak Birleşik Devletler Ordusu ile ortaklığımızı sürdürmekten son derece memnunuz” dedi. Havan silah sistemlerinin teslimatı anlaşması, Elbit Systems of America’nın ABD Ordusu için önde gelen havan topu sistemleri sağlayıcısı olarak konumunu sağlamlaştırıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close