Çin birlikleri, ortak tatbikatlar gerçekleştirmek için Belarus'a ulaştı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Çin birlikleri, ortak tatbikatlar gerçekleştirmek için Belarus’a ulaştı

Abone Ol 

Belarus Savunma Bakanlığı Çin’den Halk Kurtuluş Ordusu (PLA) askerlerinin Belarus’a geldiğini duyurdu.

Belarus Savunma Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre; söz konusu askerler 8-19 Temmuz tarihleri arasında Belarus’un Brest kenti yakınlarında gerçekleştirilmesi planlanan ortak bir tatbikata katılacak.

Çin Milli Savunma Bakanlığı da ortak ordu eğitimini doğrulayarak, bunun bu yıl planlanan faaliyetlerin bir parçası ve iki ülke arasındaki karşılıklı bir anlaşma olduğunu vurguladı.

Eğitim, Çin ve Belarus silahlı kuvvetleri arasındaki işbirliğini vurgulayarak terörle mücadele operasyonlarına odaklanacak.

Çin savunma bakanlığına göre ortak tatbikatlar, her iki ülkeden askerlerin rehine kurtarma operasyonları ve diğer terörle mücadele görevlerine katılacağı karma takım eğitim tatbikatlarını içerecek.

Amaç katılımcı birliklerin eğitim seviyelerini ve koordinasyon kabiliyetlerini arttırmak ve Çin ve Belarus orduları arasındaki pratik işbirliğini derinleştirmek.

Çin Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Eğitim, kuvvetlerimizin operasyonel hazırlık ve koordinasyon becerilerini geliştirmeyi ve terör tehditlerine etkin bir şekilde karşılık verebilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu tatbikatlar aracılığıyla uluslarımız arasında daha güçlü askeri bağlar ve karşılıklı anlayış geliştirmeyi amaçlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close