BM: "Gazze'de siviller öldürülüyor ve bizim onlara yardım etmemiz engelleniyor" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

BM: “Gazze’de siviller öldürülüyor ve bizim onlara yardım etmemiz engelleniyor”

Abone Ol 

Martin Griffiths, Gazze’ye 3 gündür “hiçbir şey ve hiçbir kimsenin” giriş çıkışına izin verilmediğini belirterek, “Siviller, Gazze’de öldürülüyor, açlığa maruz bırakılıyor ve bizim onlara yardım etmemiz engelleniyor.” ifadesini kullandı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, Gazze’ye 3 gündür “hiçbir şey ve hiçbir kimsenin” giriş çıkışına izin verilmediğini belirterek, “Siviller, Gazze’de öldürülüyor, açlığa maruz bırakılıyor ve bizim onlara yardım etmemiz engelleniyor.” ifadesini kullandı.

Griffiths, X sosyal medya hesabından mesaj paylaştı.

Sınır kapılarının kapanmasının yakıt tedarikini engellediğine işaret eden Griffiths, bunun da yardım kamyonları, jeneratörler, su, elektrik, insan ve ürün hareketini imkansız kıldığını belirtti.

Griffiths, “Bu da yardım sağlanamıyor anlamına gelir.” değerlendirmesinde bulunarak, Gazze’den 3 gündür insan ve ürün giriş çıkışına izin verilmediğini, malzemeler ve personelin mahsur kaldığını kaydetti.

“Siviller Gazze’de öldürülüyor, açlığa maruz bırakılıyor ve bizim onlara yardım etmemiz engelleniyor.” ifadesini kullanan Griffiths, Gazze’de 7 aylık kabusun üstüne son durumun bu olduğunu vurguladı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close