BAE Systems, yeni "Uyarlanabilir Saldırı Fırkateyn" konseptini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

BAE Systems, yeni “Uyarlanabilir Saldırı Fırkateyn” konseptini tanıttı

Abone Ol 

BAE Systems, Kraliyet Donanması’nın Tip 32 Fırkateyn programının bir parçası olarak, yeni Uyarlanabilir Saldırı Fırkateyni (ASF) konseptini tanıttı.

Paris’teki son Euronaval fuarı sırasında tanıtılan platformun, modülerlik ve çeşitli otonom sistemleri entegre etme üzerine odaklanacağı bildiriliyor.

Sistemin, tahmini uzunluğu 130 metre (426 fit) olacak ve 6.000 ton ağırlığında olacak.

İngiliz savunma firması, geminin ihtiyaçlarının tasarımında ve karşılanmasında uluslararası finansal sürdürülebilirlikteki dalgalanmaları dikkatle değerlendirdiğini açıkladı.

ASF geliştirildikten sonra bağımsız olarak veya Kraliyet Donanması’nın kıyı müdahale grubunun bir parçası olarak çalışacak.

‘Uyarlanabilir Yetenek İhtiyacı’

BAE Systems’in yeni ASF’si, donanmaların tehditlere daha verimli yanıt vermesini sağlamak için artan uyarlanabilir yetenek ihtiyacı göz önünde bulundurularak inşa edilecek.

Şirket, deniz ortamında gerekli olan karmaşık öz savunma kabiliyetini sunarken, uyarlanabilirliği daha iyi benimsemek için ASF konseptini geliştirmede diğer savunma firmalarıyla işbirliği yaptığını söyledi.

Son teknoloji otonom sistemlerin entegrasyonunun durumsal farkındalığı, istihbarat toplamayı ve kıyıdan saldırı kabiliyetini artıracak

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close