Azerbaycan ve Gürcistan arasında savunma iş birliği anlaşması - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Azerbaycan ve Gürcistan arasında savunma iş birliği anlaşması

Abone Ol 

Azerbaycan ile Gürcistan askeri iş birliği anlaşması imzaladı.

Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze, pazartesi günü Azerbaycan’a yaptığı ziyarette Azeri mevkidaşı Zakir Hasanov ile görüştü.

Taraflar, bölgede barış ve güvenlik meselelerini detaylı bir şekilde ele alırken askeri, askeri-teknik, askeri-eğitim alanları ve ortak çıkar konularında iş birliğinin daha da genişletilmesini masaya yatırdı.

Üst düzey iki askeri yetkili, Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan arasında ikili ve üçlü iş birliği olasılıkları hakkında fikir alışverişinde bulunurken ortak tatbikat ve çalışma toplantılarının yoğunluğunun artırılmasını ele aldı.

Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov, “devletlerin üst kademelerinden yetkililerin yaptığı görüşmelerin iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişiminde önemli bir rol oynadığını” söyledi.

Hasanov ayrıca, “Ermenistan’ın gerçekleştirdiği provakasyonlar hakkında” Gürcü mevkidaşı Burchuladze’yi bilgilendirdi.

Azerbaycan’a yaptığı ziyaret konusunda memnuniyetini dile getiren Gürcistan Savunma Bakanı Burchuladze ise iki ülkenin halkları arasında geleneksel dostluk ve karşılıklı güven bulunduğunu belirtti.

Son olarak taraflar arasında “Savunma İşbirliği Anlaşması”nın imzalandığı açıklandı. Her iki ülkenin askeri ve savunma alanında iş birliğini genişletmesi bekleniyor.

Kaynak: Mepa News

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close