Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: "Düşman gerektiği gibi cezalandırıldı" - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: “Düşman gerektiği gibi cezalandırıldı”

Abone Ol 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ’da başlatılan Ermeni unsurlarına karşı başlatılan anti terör operasyonuna dair yaptığı yeni açıklamada, “Operasyonda Ermenistan’a gerekli cevap verildi.” dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ’da başlatılan Ermeni unsurlarına karşı başlatılan anti terör operasyonuna dair yaptığı yeni açıklamada, “Operasyonda Ermenistan’a gerekli cevap verildi. Askerlerimiz büyük kahramanlık gösterdi.” dedi.

Aliyev, şunları kaydetti:

Azerbaycan derhal gerekli adımları attı ve düşmanı gerektiği gibi cezalandırdı. Verilen tüm görevler sadece 1 gün içinde tamamlandı. Teröristler cezalandırıldı. Her türlü provokasyona gereken yanıt verilecektir. Terörle mücadele önlemleri sonucunda Azerbaycan egemenliğini yeniden tesis etmiştir. Askerlerimiz zor arazide ve tahkimatların varlığında bir kez daha kahramanlık ve profesyonellik gösterdiler. Tüm yönlerde önemli askeri başarılar elde ettiler

.Bana terörle mücadele önlemlerini durdurmak için ne gerektiği soruldu. ‘Yasadışı ordu oluşumlarının silahlarını bırakmaları, silahsızlanmaları ve topraklarımızdan tamamen çıkarılmaları gerektiğini söyledim. Aynı zamanda tüm silah ve teçhizatlarını da teslim etmeliler’ dedim.Ancak bu durumda Azerbaycan önlemleri durdurabilir. Aksi takdirde, biz sonuna kadar gidecektik..

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close