Avustralya ve ABD 'şimdiye kadarki en büyük' ikili askeri tatbikatı gerçekleştirecek - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Avustralya ve ABD ‘şimdiye kadarki en büyük’ ikili askeri tatbikatı gerçekleştirecek

Abone Ol 

Avustralya ve ABD, yaklaşık 30.000 askeri personelin katılması beklenen iki ülke arasındaki en askeri tatbikatı gerçekleştirecek.

ABD Savunma Bakanlığı kaynaklarından verilen bilgilere göre; 14 gün sürecek olan Talisman Sabre 2023 Tatbikatı, 22 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Tatbikatlar Queensland, Kuzey Bölgesi, Yeni Güney Galler ve Batı Avustralya’da yapılacak.

Talisman Sabre Tatbikatı, kara muharebesi, amfibi, havadan operasyonlar ve büyük ölçekli lojistik faaliyetler içerecek. Tatbikatlar da ayrıca, farklı savunma ve savunma dışı eğitim faaliyetlerinin de uygulanacağı belirtildi. 

Tatbikat Talisman Sabre Direktörü Brig, “Bu yılki tatbikat, Hint-Pasifik’in dört bir yanından Avustralya’ya büyük hacimli personel ve ekipman alma ve bunları sahneye koyma, entegre etme ve büyük tatbikat alanına taşıma yeteneğimizi gösterecek.” açıklamasında bulundu. 

Askeri İşbirliğinin Güçlendirilmesi

Verilen bilgilere göre tatbikata; Japonya, İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, Endonezya, Fiji, Tonga, Papua Yeni Gine, Güney Kore ve Yeni Zelanda’dan çeşitli unsurlar katılacak. 

Avustralya Başbakan Yardımcısı Richard Marles , “Talisman Sabre tatbikatı, ABD ile kalıcı İttifakımızın bir göstergesidir. Avustralya, bu yıl Talisman Sabre’nin şimdiye kadarki en geniş kapsamlı faaliyetlerine ev sahipliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyor. Tatbikat istikrarlı bir Hint-Pasifik’e yönelik ABD ile olan ortak taahhüdümüzü yansıtıyor.” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close