Arjantin Hava Kuvvetleri ilk modernize Embraer EMB-312 Tucano eğitim uçağını teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Arjantin Hava Kuvvetleri ilk modernize Embraer EMB-312 Tucano eğitim uçağını teslim aldı

Abone Ol 

 Arjantin Hava Kuvvetleri (Fuerza Aérea Argentina, FAA), Redimec tarafından modernize edilen ilk Embraer EMB-312 Tucano’yu, ABD Donanması stoklarından tedarik edilen üç adet UC-12B Huron’un teslimatını da içeren bir törenle teslim aldı.

Dört uçak halihazırda modernizasyondan geçerken, sekiz uçak için ikinci bir sözleşme imzalanmayı bekliyor. Tucano üzerindeki çalışmalar, servisin ana bakım merkezi olan Área de Material Río Cuarto’da Redimec tarafından üstlenildi. Bu modernizasyonlar, uçakların gece koşullarında gerekli donanımlar ile donatılıp uçuş yapabilmesini amaçlıyor. Modernizasyon, kokpite yerleştirilmiş olan sentetik görüşe sahip yeni bir çok işlevli ekranın yanı sıra yeni iletişim ve navigasyon sistemlerini içeriyor.

Haziran 1987’de Arjantin Hava Kuvvetleri sipariş üzerine toplam 30 uçaktan 15 uçaklık ilk partiyi aldı. Cordoba’daki Askeri Havacılık Okulu’nda bulunan EMB-312 Tucanos, Ortak Temel Askeri Havacılık Kursu programı için eğitim uçağı olarak kullanıldı ve Arjantin Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri için pilotlar eğitilmesi için kullanıldı. Arjantin Hava Kuvvetleri’ndeki hizmetinin ilk 25 yılında, uçak 104.000 uçuş saati geçirdi ve 800’den fazla pilotu eğitti. FAA, EMB-312 Tucano’nun yerini alacak bir birincil eğitim uçağı olarak IA-73’ü geliştiriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close