Almanya'dan Ukrayna'ya hava savunma desteği - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya’dan Ukrayna’ya hava savunma desteği

Abone Ol 

Almanya, Skynex HSS hava savunma sisteminin mühimmatla birlikte Ukrayna’ya teslim edildiğini duyurdu.

ABD merkezli Defence Express tarafından verilen bilgilere göre; Alman hükümeti, Rusya’nın özellikle İHA saldırılarına karşı Ukrayna’nın hava savunmasını güçlendirmek için adımlar atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Almanya’nın ilk Skynex HSS hava savunma sisteminin mühimmatları ile birlikte Ukrayna’ya teslim edildiği açıklandı.

Skynex HSS hava savunma sistemi

Skynex hava savunma sistemleri, Ukrayna ordusunun maruz kaldığı insansız hava aracı (İHA), kamikaze drone ve seyir füzeleri dâhil olmak üzere, havadan gelecek tehditlere karşı koyma yeteneğini önemli ölçüde artıracak şekilde ayarlandı.

Skynex kompleksi dört adede kadar topçu modülü içeren ve 3 km’ye kadar menzile sahip kendi Oerlikon X-TAR50D ortam aydınlatması ve algılama radarına sahip olan bir hava savunma sistemidir.

Sistem, 35 mm Oerlikon Revolver Gun Mk 3 otomatik top ile donanan hava savunma modülü, çeşitli 35×228 mm mermiler kullanıyor ve dakikada 1000 mermiye varan atış hızına sahip. Mühimmat 250 mermiden oluşuyor. Mühimmat tipine bağlı olarak, 1400 m/s’nin üzerinde bir başlangıç ​​hızına ulaşabiliyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close