Almanya Ukrayna'ya üçüncü Patriot hava savunma sistemini teslim etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya Ukrayna’ya üçüncü Patriot hava savunma sistemini teslim etti

Abone Ol 

Almanya’nın Ukrayna Büyükelçisi Martin Jäger, Almanya üçüncü Patriot hava savunma sistemini Ukrayna’ya teslim ettiğini açıkladı.

Almanya’nın Ukrayna Büyükelçisi Martin Jager yaptığı açıklamada, Patriot sisteminin Ukraynalılar ve kritik altyapı için Rus hava saldırılarına karşı çok önemli bir koruma sağlayacağını vurguladı.

Büyükelçi Jager ayrıca Ukraynalı askerlerin Almanya’da Patriot sistemi konusunda başarılı bir eğitimden geçtiğini de belirtti.

Alman askeri uzmanlara göre bu hazırlık, hava savunma sisteminin etkili bir şekilde konuşlandırılması ve işletilmesi için hayati önem taşıyor.

Haziran ayında Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Ukrayna’nın benzer teknik özelliklere sahip ilave Patriot ve SAMP/T hava savunma sistemleri alacağını açıklamış ve Ukrayna’nın yedi adet Patriot bataryasına ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı.

Daha önce Financial Times; ABD, İsrail ve Ukrayna’nın, halen İsrail’in hizmetinde olan sekiz Amerikan Patriot hava savunma sisteminin teslimatı konusunda görüşmelerde bulunduğunu bildirmişti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close