Almanya, Ukrayna'ya TRML-4D radarı teslim etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya, Ukrayna’ya TRML-4D radarı teslim etti

Abone Ol 

Alman savunma kuruluşu Hensoldt, Almanya tarafından verilen IRIS-T karadan fırlatılan orta menzilli hava savunma sistemlerini desteklemek için Ukrayna’ya TRML-4D çok fonksiyonlu radar sistemi teslim ettiğini açıkladı.

Almanya savunma kaynakları tarafından verilen bilgilere göre, teslim edilen TRML-4D radarı, Haziran ayında IRIS-T SLM hava savunma sistemini Ukrayna’ya teslim etmek için yapılan anlaşmanın bir parçası olarak gönderildi.

İki ülke arasında yapılan anlaşmaya göre teslim edilenTRML-4D radarı, teslim edilmesi planlanan dört radar sisteminden ilki oldu.  Diğer üç radar sisteminin ise önümüzdeki birkaç ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Sistem; küçük, hızlı ve alçaktan uçan veya manevra yapan seyir füzeleri ve uçaklarının yanı sıra  diğer hava hedeflerini (drone, helikopter) kısa sürede tespit etme, izleme ve sınıflandırma yeteneğine sahip.

Sistem; 250 km’ye kadar bir yarıçaptaki yaklaşık 1.500 hedefin hızlı bir şekilde tespit edilmesini ve izlenmesini sağlıyor.

Üretici Hensoldt tarafından verilen bilgilere göre sistem aynı zamanda NATO’nun entegre hava savunma mimarisiyle de tamamen uyumlu olarak üretildi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close