Almanya Parlamentosu, ordusu için 6,5 milyar dolardan fazla askeri siparişi onayladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Almanya Parlamentosu, ordusu için 6,5 milyar dolardan fazla askeri siparişi onayladı

Abone Ol 

Alman parlamentosu,Almanya silahlı kuvvetlerinin revizyon faaliyetleri için 6,5 milyar dolarlık aşan silah ve teçhizat siparişlerini onayladı.

Bloomberg tarafından verilen bilgilere göre; Almanya ordusu bu bütçe ile Leopard savaş tankları, Patriot hava savunma sistemleri ve mühimmat alımı gerçekleştirecek.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius gazetecilere yaptığı açıklamada, Alman meclisinden çıkardıkları onayların bu yıl için toplam 27 milyar Euro’ya ulaştığını açıkladı.

Pistorius; “Bunlar silahlı kuvvetlerimize, savunma kabiliyetlerimize ve güvenliğimize yönelik uzun vadeli, önemli ve acilen ihtiyaç duyulan yatırımlardır” açıklamasında bulundu.

Almanya ilgili bütçe ile; ABD merkezli savunma sanayi üreticisi RTX firmasından yaklaşık 1,35 milyar Avro karşılığında dört adet daha Patriot hava savunma sistemi ve 525 milyon Avro karşılığında 100 adet güdümlü füze almayı planlıyor.

Almanya ayrıca, Mercedes-Benz Group AG’den 1.200 adet nakliye aracı, Alman Diehl Defence GmbH’den yaklaşık 240 milyon Avro maliyetle de 155mm top mermileri alacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close