Alman ordusundan Airbus’a rekor askeri helikopter siparişi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Alman ordusundan Airbus’a rekor askeri helikopter siparişi

Abone Ol 

Almanya Ordusu ve Airbus Helicopters ile 82 adede kadar çok rollü H145M helikopteri satın almak üzere bir sözleşme imzaladı.

Almanya Ordusu ve savunma sanayi üreticisi Airbus’ın yan kuruluşu olan Airbus Helicopters ile 82 adede kadar çok rollü H145M helikopteri satın almak üzere bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

ABD merkezli Real Clear Defence tarafından verilen bilgilere göre bu anlaşma, H145M helikopterleri için bugüne kadar verilen en büyük sipariş olma özelliği taşıyor.

Sözleşme aynı zamanda yedi yıllık destek ve hizmetleri de içeriyor ve Alman Ordusu elli yedi helikopter alırken, geri kalan helikopterler Luftwaffe’nin özel kuvvetlerine teslim edilecek.

Airbus Helicopters CEO’su Bruno Even; “Almanya’nın 82 adede kadar H145M helikopteri sipariş etmeye karar vermesinden gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Alman Ordusu tarafından açıklamada ise; teslim alınacak olan yeni H145M helikopterlerinin, insanlı-İnsansız ekip entegrasyonu, yükseltilmiş veri bağlantıları ve iletişim sistemleri ile çalışma yeteneği de dahil olmak üzere çok sayıda yükseltme içereceği belirtildi.

Helikopterlerin 2024-2028 yılları arasında teslim edilmesi bekleniyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close