ABD'li şirket, Dronebuster karşı-drone sisteminin yeni varyantını tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD’li şirket, Dronebuster karşı-drone sisteminin yeni varyantını tanıttı

Abone Ol 

ABD mekezli teknoloji firması Flex Force Enterprises, ünlü “Dronebuster” karşı-drone sisteminin yeni bir varyantını tanıttı.

Defence Post tarafından verilen bilgilere gçre; Dronebuster Fixed-Site adı verilen son yenilik, askeri tesislere ve diğer sabit unsurlara katmanlı bir savunma sağlamak üzere tasarlandı.

Dronebuster Fixed-Site’ın benzersiz performans ve verimlilik sunmak üzere en son teknolojileri ve “kullanıcı merkezli tasarımı” bir araya getirdiği bildiriliyor.

Ürünün temel özellikleri arasında, sofistike drone tehditlerine karşı optimize edilmiş performans için çoklu radyofrekans yayıcı konfigürasyonlarına sahip ölçeklenebilir mimarisi yer alıyor.

Dronebuster platformunda yenilikler

Dronebuster, düşman bir dronun elektronik sinyallerine müdahale ederek operatörüyle temasını kaybetmesine neden olan kompakt bir sistemdir.

Verilen bilgilere göre; silahın üç saate kadar sinyal bozma ve 10 saatten fazla drone tespiti yapabildiği bildiriliyor.

Flex Force Başkanı Greg Valentin’e göre, şirket gelecekteki müşterilerine daha etkili bir çözüm sunmak için Dronebuster platformunu hızla yenilemeye devam edecek.

Valentin, “Dronebuster FS, sistem parametrelerini ayarlamak için çok sayıda yetenek sağlar ve araçlara, pan-tiltlere veya kullanıcı tanımlı kurulumlara kolayca entegre edilebilir” açıklamasında bulundu.

Yeni Dronebuster varyantı önümüzdeki hafta Paris’te düzenlenecek olan Eurosatory 2024 fuarında resmi olarak tanıtılacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close