ABD'li Eski Diplomat Springmann: "Suriye'de Kaynakları İsrail İçin Yağmaladık!" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

ABD’li Eski Diplomat Springmann: “Suriye’de Kaynakları İsrail İçin Yağmaladık!”

ABD’li eski diplomat J. Michael Springmann, Suriye’deki petrolü yağmaladıklarını söyledi. Springmann, yağmadan İsrail’in de faydalanacağını itiraf etti.

2011 yılından beri iç savaşın yaşandığı Suriye’ye IŞİD bahanesiyle giren ABD’den itiraf gibi açıklama geldi. ABD’li eski diplomat J. Michael Springmann, ABD’nin Suriye’deki başta petrol olmak üzere, tüm doğal kaynakları bölgeye daha fazla asker sevkiyatı yaparak yağmaladığını söyledi.
Suudi Arabistan’da görev yapmış ABD’li eski bir diplomat olan J. Michael Springmann, İran devlet televizyonu Press TV’ye konuştu.  Springmann, ABD’nin Suriye’deki doğal kaynakları yağmalamak için Irak’taki askerlerini Suriye’ye gönderdiğini söyledi.
“Başta İsrail olmak üzere diğer bölge ülkeleri, ABD’nin yağmaladığı bu doğal kaynaklardan yararlanacaktır” diyen ABD’li eski diplomat, ABD’nin yüzlerce askerini Irak’tan alıp doğal kaynak bakımından zengin olan Suriye’nin kuzeyindeki Haseke şehrine taşıdığını da sözlerine ekledi.
Springmann: “ABD, Suriye’nin doğal kaynaklarını yağmalamak için Irak’taki askerlerini Suriye’ye gönderiyor. Başta İsrail olmak üzere diğer bölge ülkeleri, ABD’nin yağmaladığı bu doğal kaynaklardan yararlanacaktır.  Öte yandan, 25 bin askerin koruması altında yemin eden Joe Biden yönetimi ile de bir tezat oluşturmaktadır.” ifadelerini kullandı.
Suriye devlet ajansı SANA, 21 Ocak’ta Suriye’nin Al-Shaddadi kasabasındaki Amerikan üssüne helikopterlerle 200 ABD askeri getirildiği haberini yayınlamıştı.

İlgili Yazılar

Back to top button
Close
Close