ABD'den Suriye'de terör örgütü PKK/YPG'ye yeni sevkiyat! - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

ABD’den Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’ye yeni sevkiyat!

Abone Ol 

ABD ordusu, Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’nin işgalindeki Haseke’de bulunan üssüne takviye yolladı. Terör örgütünü kontrol eden ABD güçleri, Suriye’nin Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde çok sayıda üs ve askeri noktada varlık gösteriyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD güçlerine ait konvoy, dün, Irak ile Suriye arasındaki El-Velid Sınır Kapısı’ndan Haseke’ye giriş yaptı.

Yaklaşık 40 araçtan oluşan tank ile yakıt tankerleri taşıyan konvoy, ilin kuzeybatı kırsalında ABD güçlerine ait Kasrek üssüne ulaştı.

ABD ordusu 5-6 Ocak’ta Haseke’de Harab Cir ve Deyrizor’da Ömer petrol sahasındaki üslerine askeri sevkiyat yapmıştı.

ABD’NİN SURİYE’DEKİ VARLIĞI

ABD, Ekim 2019’da Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla harekat bölgesindeki üslerini boşaltırken, petrol sahaları civarında yerleşmeye öncelik vermişti.

Terör örgütü PKK/YPG’ye desteğini sürdüren ABD güçleri, halihazırda Suriye’de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde çok sayıda üs ve askeri noktada varlık gösteriyor.

Washington, PKK/YPG’li teröristlerin işgalindeki petrol sahalarında bulunan askeri üs ve noktalarına da sürekli takviye gönderiyor.

Kaynak: Aa

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close