ABD Ordusu yeni nesil Bradley zırhlı aracını tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Ordusu yeni nesil Bradley zırhlı aracını tanıttı

Abone Ol 

ABD, ABD ordusunun Saco Maine’deki Rezerv Merkezinde M2A4E1 Bradley zırhlı aracının yeni varyantını tanıttı.

Defence Blog tarafından verilen bilgilere göre son versiyon araç, Bradley zırhlı araçları arasında hem modernizasyon hem de beka kabiliyeti açısından önemli bir sıçramayı temsil ediyor.

Habere göre; M2A4E1 Bradley bugüne kadarki en gelişmiş versiyon olarak öne çıkıyor ve savunma yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan bir dizi geliştirmeye sahip.

Bu geliştirmelerin başında ise, zırh karşıtı tehditlere etkin bir şekilde karşı koymak üzere tasarlanan Iron Fist Light (IFL) aktif koruma sisteminin entegrasyonu geliyor.

Iron Fist Light sistemi, Bradley’e açık araziden yoğun nüfuslu kentsel alanlara kadar çeşitli ortamlarda roket güdümlü el bombaları da dahil olmak üzere farklı tehditlere karşı savunma imkanı sunuyor.

Iron Fist Light sisteminin dikkate değer diğer bir özelliği ise, parçalanmayı azaltarak ikincil hasarı en aza indirmeye yarayan yanıcı gövdesidir.

Iron Fist Light sistemine ek olarak M2A4E1 Bradley araçları, geliştirilmiş Yüksek Çözünürlüklü İleri Görüşlü Kızılötesi Nişancı Görüşü ve Çevresel Kontrol Birimi gibi başka iyileştirmeler de içeriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close