ABD Ordusu, Kuzey ve Güney Kore arasındaki yer altı tünellerinde savaş tatbikatı gerçekleştirdi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Ordusu, Kuzey ve Güney Kore arasındaki yer altı tünellerinde savaş tatbikatı gerçekleştirdi

Abone Ol 

ABD Ordusu, Güney Kore’de düzenlediği 11 günlük “Savaş Kalkanı durum tatbikatı” sırasında yer altı savaşı eğitimi gerçekleştirdi. 

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre tatbikatlar, ABD’nin 8. Ordu 2. Piyade Tümeni tarafından gerçekleştirildi ve tatbikatlar, yüzey aktivitelerini desteklemek için şehirlerin altındaki tünellerde gerçekleşen savaş senaryolarına odaklandı.

Verilen bilgilere göre tatbikat, Kuzey ve Güney Kore arasındaki askerden arındırılmış 241 kilometrelik bir bölgeyi kapsayan dört yer altı tünelinde gerçekleştirildi.

Bölge boyunca, piyade tümeni, gelecekteki çatışmalara hazırlık olarak yer altı eğitim tesisleri kurmak için Koreli askerlerle birlikte çalıştı.

Tatbikatları yürüten ABD’li Korgeneral Bill Burleson yaptığı açıklamada; “Yeraltında hareket etme yeteneği, yeni savaş konseptleri için büyük önem arz ediyor. Bunu yapabilmeli ve bunun yanında arazide de savaşabilmeliyiz. Bu anlamdaki iletişim ve operasyonel kabiliyetimizi artırmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close