ABD İstihbaratına 180 Gün İçerisinde UFO'lar Hakkında Rapor Hazırlama Görevi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD İstihbaratına 180 Gün İçerisinde UFO’lar Hakkında Rapor Hazırlama Görevi

Abone Ol 

ABD medyasında pazar günü yer alan habere göre, ABD istihbarat teşkilatının UFO’lar (tanımlanamayan hava cisimleri) hakkında bir rapor hazırlaması için altı aydan az zamanı var.

İ24’de yayımlanan bilgiler M5 tarafından çevrilmiştir.

Rapora göre; ABD Başkanı Donald Trump tarafından Aralık ayı sonunda imzalanan 2,3 trilyon dolar değerindeki son koronavirüs yardımı ve hükümet harcama tasarısı, bu konudaki araştırma için uygun hükmü de içeriyor.

Bu İstihbarat Yetkilendirme Yasasının bir parçası olarak ABD istihbarat topluluğuna, 180 gün içinde UFO’lar hakkında bir rapor yayınlaması için süre verildi.

Habere göre; rapor, Senato İstihbarat Komitesi için hazırlanmalı ve ABD istihbarat servisleri tarafından “toplanan tanımlanamayan olay verilerinin ve istihbarat raporlarının ayrıntılı bir analizini” içermeli.

Raporda ayrıca, bu tür olayların analiz edilmesi ve hükümete bildirilmesi için kurumlar arası yapılması gereken yaklaşımların da açıklanması isteniyor.

Habere göre bu rapor ayrıca; UFO’ların ABD ulusal güvenliği için oluşturabileceği olası tehditleri araştırması ve UFO’ların büyük teknolojik ilerleme kaydetmiş “potansiyel bir düşman” olma olasılığını göz önünde bulundurması gerekiyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında, ABD Savunma Bakanlığı, UFO’lar hakkında üç kısa video yayınlamıştı. (Birisi 2004’te ve diğeri 2015’e ait.)

Ağustos ayında ise Pentagon, durumu araştırmak için özel bir görev gücü kuracağını açıklamıştı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close