Rus Pasifik Filosu tatbikatlar sırasında yüksek alarm durumuna geçti - M5 Dergi
Genel

Rus Pasifik Filosu tatbikatlar sırasında yüksek alarm durumuna geçti

Abone Ol 

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, merkezi Vladivostok Limanı’nda bulunan Pasifik Filosu’nun, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle başlatılan ani tatbikatlar sırasında yüksek alarm durumuna geçirildiğini bildirdi.

Şoygu, Savunma Bakanlığı yetkilileriyle bugün yaptığı toplantıda, Pasifik Filosu’nun bu sabah 09.00 itibariyle tam güçle savaşa hazır hale getirildiğini ve Rus Donanması’nın Komutanı Amiral Nikolai Yevmenov’un tatbikatlara nezaret ettiğini söyledi.

Şoygu ayrıca, “Rus kuvvetleri, tatbikatlar sırasında denizaltıları arama ve imha etme, büyük ölçekli roket ve hava saldırılarını püskürtme, deniz ve kara hedeflerine roket, torpido ve topçu ateşi açma alıştırmaları yapacak. Bu tatbikatın ana amacı, silahlı kuvvetlerin okyanus ve deniz yönünden potansiyel bir düşmanın saldırısını püskürtme görevlerini çözme yeteneğini geliştirmektir” ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, durumu değerlendirmek, askeri komuta ve kontrol organları ile kuvvetlerinin hazır olma durumunu artırmak ve kendisine verilen görevleri tüm stratejik yönlerde çözmek amacıyla ani tatbikatlar düzenliyor.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close