Rus Donanması Hint Okyanusu'na girdi - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rus Donanması Hint Okyanusu’na girdi

Abone Ol 

Rus Filosu basın ofisinin bildirdiğine göre, Rus Pasifik Filosu’nun bir görev gücü Malacca Boğazı’ndan geçti ve uzak sularda konuşlanarak Hint Okyanusu’na girdi.

Rus Filosu basın ofisi yaptığı açıklamada, “Pasifik Filosu’nun, Nakhimov füze kruvazörü Varyag’ın Muhafız Düzeni, büyük denizaltı karşıtı savaş gemisi Amiral Tributs ve büyük deniz tankeri Boris Butoma’dan oluşan görev gücü, Malacca Boğazı’nı geçerek Hint Okyanusu’na girdi. Pasifik Filosu’nun gemileri yola çıktı.” denildi.

Savaş gemilerinin mürettebatı Japonya Denizi, Doğu Çin ve Güney Çin Denizlerinden geçerken bir dizi planlı gemi hasar kontrol tatbikatı düzenledi. Acil durum ve kurtarma gruplarının personeli, çeşitli senaryolar altında tatbikatlar yaptı. Açıklamada, askerlerin acil durum gruplarını toplamak, yangınla mücadele kıyafetleri giymek, yanan bir kompartımanı aramak ve varsayımsal bir gövde çatlağı onarmak için zamanlı operasyonlar yürüttüğü belirtildi.

Uzun vadeli konuşlanmaları sırasında, Rus donanma gemilerinin Seyşeller Cumhuriyeti de dahil olmak üzere çeşitli eyaletlerin limanlarına uğraması planlanıyor. Liman çağrısı, Rus İmparatorluk Donanması’nın zırhlı güverte kruvazörü Varyag’ın Seyşeller Adaları’ndaki Port Victoria’ya uğramasının 105. yıl dönümü olacak.

Uzun mesafeli konuşlandırması sırasında, Rus deniz görev gücü, Okyanusun çeşitli yerlerinde bir grup savaş gemisinin parçası olarak uluslararası manevralar da dahil olmak üzere planlı tatbikatlar yapacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close