Lavrov: " NATO savaş istiyorsa Rusya buna hazır" - M5 Dergi
Dünya

Lavrov: ” NATO savaş istiyorsa Rusya buna hazır”

Abone Ol 

Lavrov’dan Ukrayna’da çatışmaların dondurulmasına karşı çıkan NATO’ya tepki göstererek, “Bu o demektir ki onlar savaş istiyor. Savaşsınlar bakalım, Rusya buna hazırdır” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO’nun Ukrayna’daki çatışmaların dondurulmasına karşı çıkarak savaş istediğini, Rusya’nın da buna hazır olduğunu söyledi.

Lavrov, Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) dışişleri bakanları toplantısı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in, NATO’nun Ukrayna’daki çatışmaların dondurulmasına karşı olduğu yönünde açıklamada bulunduğunu hatırlatan Lavrov, “Bu o demektir ki onlar savaş istiyor. Savaşsınlar bakalım, Rusya buna hazırdır.” dedi.

Lavrov, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış sürecine de değinerek, şunları kaydetti:

“Bakü ve Erivan, Batı’nın iki ülke arasında barışçıl bir çözüme yardım etme yönünde samimi olmadığını anlıyor. Ne yazık ki, ABD de Avrupa Birliği de müzakerelere yardım etme arzusunda değiller. Onlarda bölgeye nüfuz etme arzusu, Rusya’nın meşru çıkarlarını zorlama arzusu görüyoruz. Batı’nın bu tür eylemleri, onun NATO ve AB sınırlarından uzak bölgelere yayılma arzusunu yansıtıyor.”

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close