Fransız vekiller, terör örgütü PKK/YPG elebaşları ile görüştü! - M5 Dergi
Dünya

Fransız vekiller, terör örgütü PKK/YPG elebaşları ile görüştü!

Abone Ol 

Fransız vekiller, terör örgütü PKK/YPG elebaşları Nuri Mahmud ve Ruksen Mihemed’le görüştü. Fransız vekiller, teröristlerle görüşmeyi “heyecan verici” olarak tanımladı. Öte yandan örgüt, Almanya’da geniş çaplı gösteri yapacak.

Fransa’daki Rönesans Partisi’nin milletvekilleri, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin Sözcüsü Nuri Mahmud ve YPG’nin kadın yapılanması YPJ’nin Sözcüsü Ruksen Mihemed’i ağırladı.

Görüşmeyle alakalı sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan ve ziyarete dair bir kare paylaşan Fransız vekil Sarah Tanzilli, teröristlerle görüşmekten mutlu olacak ki söz konusu ziyareti “heyecan verici” olarak tanımladı.

Tanzilli, “Kürt demokratik ve feminist modelini; DEAŞ’ın yeniden dirilme tehlikesiyle, Türkiye ve İran emperyalizmlerine bağlı riskleri tartıştık” diye yazdı.

GEÇEN AY TERÖRİSTLERE ONUR MADALYASI VERMİŞLERDİ

Fransız Senatörler, Mart ayında da yine aynı PKK/YPG elebaşlarını Fransa Senatosu’nda ağırlamış, nevruz dolayısıyla bir resepsiyon düzenlemişti.

Resepsiyona davet edilen Nuri Mahmud ve Ruksen Mihemed’e “Onur Madalyası” verilmişti.

Yaşananların ardından Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmış ve tepki dile getirilmişti.

ALMANYA’DA GÖSTERİ HAZIRLIĞI

Öte yandan terör örgütü PKK, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 15 Nisan’da geniş katılımlı gösteri düzenlemeye hazırlanıyor.

Örgüt, Avrupa’daki tüm STK’larına gösteriye katılma talimatı verdi.

Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close