Amerikan askerinin kafası bulundu - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Amerikan askerinin kafası bulundu

Abone Ol 

En son 22 Mayıs’ta canlı görülen Enrique Roman-Martinez’in kafası, yaklaşık 10 gün sonra Kuzey Karolina sahillerinde görüldü. Ancak 21 yaşındaki askerin nasıl öldüğü hâlâ net olarak belirlenemedi.

Yeni yayımlanan otopsi raporunda şu ifadeler kullanıldı:

“Başını kesme kendi başına dünyanın her yerinde ölümcülken, vücudun geri kalanının incelemeye elverişli olmamasından dolayı gövde, bacaklar ve kollarla ilgili muhtemel ölüm sebeplerini de düşünmek gerekir. ”

Kesin bir ölüm sebebi belirlenemedi ancak bu vakadaki bulgular en çok cinayetle uyumlu.

Otopsi raporunda kafanın pek çok darbe aldığı ve çenenin en az iki yerinden kırıldığı da bildirilirken, herhangi bir uyuşturucu izine rastlanmadı.

Amerikan ordusuna odaklanan Task and Purpose haber sitesi, Roman-Martinez’in diğer paraşütçülerle kamp yaptığı Cape Lookout Ulusal Sahili’nde kaybolduğunu bildirmişti.

10 gün boyunca süren arama çalışmaları, bedeninden artakalanların kıyıya vurmasıyla sona erdirilmişti.

Geçen ay Twitter adresinden açıklama yapan komutanı Christopher Donahue, Roman-Martinez’in “anlamsız şiddet” yüzünden öldüğünü ifade etmişti.

Ordu, ihbarcılara 25 bin dolarlık ödül vereceğini açıklasa da yeterli bilgi ortaya çıkmadığı için henüz ortada bir şüpheli yok.

Geçen hafta da 37 yaşındaki William Lavigne ve 44 yaşındaki Timothy Dumas Fort Bragg Üssü’ndeki eğitim alanında ölü bulunmuş, başçavuşların öldürülmüş olabileceği bildirilmişti.

Bu sene Kuzey Karolina’daki askeri üste 31 asker ölürken bunların yaklaşık yarısının intihar ettiği açıklandı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close